Δεν παίζεται > Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε σε νίκη τους Μπακς επί των Μπουλς 116-96 στο Σικάγο

Αποτέλεσμα εικόνας για αντετοκουμπο σικαγο

Τρομερή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο και νέα νίκη των Μπακς επί των Μπουλς 116-96 στο Σικάγο. Απίθανα πράγματα από τον 22χρονο άσο που δεν σταματά από κανέναν.

Τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους (8/11 βολές, 12/18 δίποντα, 1/1 τρίποντο), 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 7 τάπες (τις 5 στο πρώτο μέρος), 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 40 λεπτά.

Ήταν αυτός που κράτησε την ομάδα του στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο και έκλεισε με buzzer-beater τρίποντο μειώνοντας στο καλάθι κι από εκεί πήραν όλα το δρόμο τους.

Ο ρούκι Μάλκολμ Μπρόγκντον έκανε το πρώτο του τριπλ-νταμπλ με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ και 12 ασίστ καλύπτοντας το κενό του Ντελαβεντόβα, ο Τζαμπάρι Πάρκερ είχε 27 πόντους, ενώ νταμπλ-νταμπλ με 15 πόντους και 12 ριμπάουντ έκανε ο Γκρεγκ Μονρό.

Για το Σικάγο ο Τζίμι Μπάτλερ είχε 26 πόντους, αλλά ήταν μόνος, καθώς ο Ντουέιν Γουέιντ ήταν κακός με μόλις 8 πόντους και 3/13 σουτ, ενώ ο Ραζόν Ρόντο πριν ενεργοποιηθεί η τιμωρία του για πειθαρχικό παράπτωμα δεν χρησιμοποιήθηκε.